Кандидата на посаду міністра оборони США Піта Гегсета, коли він іще служив у Національній гвардії, не допустили до служби в день інавгурації Джо Байдена у 2021 році через татуювання з бойовим гаслом хрестоносців.
Про це пишуть лівацькі видання, які засвітилися антитрампівською позицію під час виборів президента США - Washington Post та Associated Press.
Перед інавгурацією Байдена у січні 2021 року тодішній офіцер військово-морської розвідки Тревіс Ейкерс побачив на біцепсі Гегсета латинській вислів Deus Vult, що означає «Цього хоче Бог». Ці слова, виголошені Папою Римським Урбаном II у 1095 році, стали гаслом Першого хрестового походу. Відео зі своїми татуюваннями Гегсет публікував у соціальних мережах.
Deus Vult означає «Цього хоче Бог» |
Ейкерс звернув увагу, що гасло також популярне серед «Гордих хлопців», «Трьох відсотків» та інших екстремістських груп, які брали участь у штурмі Капітолія днями раніше. Тому він зробив пост на платформі X, яка тоді називалася Twitter, назвавши татуювання Гегсета «символом переваги білої раси».
«Я вважав, що демонстрація символу, який узяли собі білі націоналісти, шкодить доброму порядку та дисципліні. Це, безумовно, не відображало цінностей нашої армії, які полягають у сприянні рівності та різноманітності», — пояснив Ейкерс, який цього року вийшов на пенсію.
Інформацію про це анонімним листом передали начальнику відділу безпеки Національної гвардії округу Колумбія. Той попередив командування, що Гегсет може бути «внутрішньою загрозою». Зрештою, військовому зателефонував його командир та заборонив з’являтися на службу в день інавгурації Байдена.
Військові інструкції забороняють солдатам робити татуювання, які
«зображують або символізують екстремістські філософії, організації чи
діяльність», однак двоє посадовців розповіли журналістам, що відділ
безпеки Нацгвардії не мав на той час списку з такою символікою.
Усунення зі служби стало переломним моментом у житті нинішнього кандидата на посаду очільника Пентагону. Згодом Гегсет згадував цей епізод, стверджуючи з докором, що армія, у якій він служив у двох війнах за кордоном і під час заворушень вдома після смерті Джорджа Флойда, визнала його «екстремістом».
Гегсет стверджує, що в січні 2021 року йому не повідомили справжньої причини усунення від служби. У своїй книзі «Війна з воїнами» він припускав, що існує культурна чи політична причина. За його словами, ті події також посилили у ньому відчуття того, що з армією США «щось пішло не так».
Перед можливим призначенням Гегсета на посаду очільника Пентагону його критики знову пригадали татуювання. Ейкерс заявив журналістам, що йому «тривожно бачити» вислів хрестоносців на тілі людини, яку «висувають на посаду керівника найпотужнішої ядерної армії у світі».
Сам Гегсет рішуче відкидає інтерпретацію вислову Deus Vult як екстремістського. Окрім цього татуювання, він також зобразив на грудях єрусалимський хрест, який теж асоціюють із хрестоносцями. Це татуювання колишній військовий зробив у 2019 році після поїздки до Ізраїлю.
У книзі «Американський хрестовий похід» Гегсет пов’язує свою віру за «рідну» та «іудейсько-християнську» культуру Америки з хрестовими походами, написавши, що християни, разом зі своїми «єврейськими друзями та волелюбними людьми» мають давати відсіч секуляризму, лівацтву, глобалізму та мусульманській імміграції, пише WP.