Близький Схід, його стабільність і загальний стан рівноваги протягом тривалого часу залежали від кількох важливих, можна сказати фундаментальних принципів. Одним із таких принципів була сила Заходу.
Передусім йдеться про потужні англосаксонські держави, які значну частину своєї історії займалися колонізацією інших народів і країн. Це були європейські колоніальні держави, а згодом до них приєдналися і Сполучені Штати Америки. Якщо звернутися до історії Близького Сходу, то можна побачити, що вона значною мірою розвивалася саме за таким сценарієм. Спочатку регіон перебував під впливом і контролем європейських держав, насамперед Великої Британії.
Після Другої світової війни на зміну європейським колоніальним державам і Великій Британії дедалі більше приходили Сполучені Штати Америки. Саме США значно посилили свої позиції у світі після війни. Вони сприяли трансформації Британської імперії, причому, зрозуміло, у негативному для неї сенсі. Американці не розширювали Британську імперію, а, навпаки, сприяли її поступовому скороченню, після чого вона взагалі припинила своє існування. Зрештою саме Сполучені Штати зайняли ті впливові позиції у світі, які раніше належали британцям.
Тому американська сила й американська військова могутність стали однією з головних складових тієї системи стабільності, яка була вибудувана на Близькому Сході. Але сьогодні ми живемо в момент, коли ця конструкція стабільності фактично зруйнувалася. Вона просто впала.














